Miera māksla

  Forums   Konsultanti   Mums patīk   Video   Diskusijas   Semināri   Enrico skola   Jautājumi   Sekotāji   Reģistrēties   Par mums

Miera Lapa iesaka


Populārākie Channelingi


Populārākie video


Populārākās meditācijas


Intervijas


Populārākie raksti


Meditatīva mūzika


Top Foruma raksti


Video


Forums


Raksti

Citāti

Foto albums

Forums / / BARAKA

+ Pievienot rakstu


BARAKA

Spēcīga filma.

Nav vārdu, neviens neko nestāsta, tikai parāda. 

 


   Autors : Liene
   Mani raksti [ 2 ] ->

   Datums : 2016-03-27 08:43:26

Mums patīk              1462Komentāri
 Reģistrējies, lai komentētu!

Reģistrējies, lai komentētu!


Ilze
Cilvēks un viņa sapnis.
Rituālu dejās, džungļu čukstos, gārdzienos un saucienos – cilvēks, allaž ir tiecies pēc Dieva, pareizāk, gan būtu teikt - pēc tā piejaucēšanas, pielabināšanas. Vieni Dievu meklē klintsbluķos, citi baznīcā, vēl citi pielūdz – naudas Dievu, vēl kāds - baudas Dievu. Caur stundām aprēķinātam sviedru straumītes, caur vientuļām naktīm pilsētas pabērnu acīs, caur čiepstošo dzelteno kunkulīšu nāvītēm, kāds iemanās redzēt mazliet tālāk, mazliet dziļāk, mazliet īstenāk. Ilūziju spēlēs pavadot dienas, cilvēks neatminas, kamdēļ šeit ir nācis. Aizmirsis, tas noliektu galvu, atkal stundas skaita.
Visspilgtāk filmā uzrunāja, kadri vērsti pret saules un citu debess ķermeņu kustību, paatrinājumā dejojošajām zvaigznēm un šķietami miniatūrām tāltālām galaktikām, pret dabas ritējumu allaž mainīgu savā nemainīgumā. Pret to, kas nemierīgajam cilvēka prātam māca mieru, māca īstenību un to dziļo patiesību, kas un kapēc tas šeit nācis. Ciltis atsvešinātas, no materiālās pasaules skaļuma, vēl atceras, par dižo atslēgu, kas cilvēkam dota, vēl jūt dabas mātes čukstus un saules tēva roku, un harmoniju, kas rodas sekojot to ritmiem, tam dziļumam, kas cauraug dvēselē atceroties īstenību, kas ir ļoti tāla, no tās, ko pūļi dzird, ko pūļi mācas. Pēc gadsimtiem, pavadītiem krājot zināšanas par apkārtesošo, cilvēka prāts atduras pret sen zināmo, bet aizmirsto, ka viss šeit ir sapnis, pasakaini nostrādāta ilūzija, kurai esam noticējuši, pieņēmuši galda spēli par īstenību, un tik ārkārtīgi aizrāvušies ar spēlēšanos, ka neesam pamanījuši, ka esam ļāvuši spēlei cauraugt mūs, un netīši apskādējuši blakusspēlētājus.
Bet laiki mainās, mainās cilvēka apziņa, mainās pasaule. Zinātne ļāvusi pieskarties neaptveramajām patiesībām, par eksistenci, par pasaules uzbūvi, par mums pašiem, kas esam. Reiz skaļās patiesības, pamazām pieklust, to vietā nāk jaunas, kas tuvāk ved sen solītajai gaišākai nākotnei, ko allaž nemierīgais prāts ir alcis – klusumu un mieru, izšķīšanu eksistences upē, ļaujoties straumei pilnībā - zinot ar visu savu būtību, ka viss notiekošais, lai arī cik tas virsslāni šķistu netaisns, sāpīgs un reizēm baiss, patiesībā ved un loģisku noslēgumu, evolucijas nākamo pakāpienu. Mēs varam to pieņemt, vai arī ar atlikušajiem spēkiem turēties, nozīmes nav, pārmaiņu upe skars visus, un pastāvēs, kas mainīsies, jeb pastāvēs, kas atcerēsies, tos vienmēr piesauktos, reizēm abstraktos jēdzienus, kā mīlestība, līdzcietība un piedošana, un tikai caur tiem, mēs piekļūstam tam vizuļojošajam dārgumam mūsos, ap mums, tikai tā mēs varam sajust *Barakas īsteno spēku un savu patieso jaudu, tikai tā mēs varam apzināties, ka nejau Dievs ir jāmeklē ārpusē, bet gan iekšpus. Tas vienmēr tur bijis, klusi smaidījis un mīlestībā gaidījis, kad spēlēt beigsim, un atcerēsimies, ka paši esam Dievi, kad mīlam un esam mierā ar esošo.


*Baraka (Islāmā) - caurvijošs Dievišķs spēks, kas ieskauj fizisko un metafizsiko.

Datums : 16/03/29 12:46        Lasīt vairāk ->

Liene
Ļoti skaists komentārs.
Jā, apbrīnojami un skaisti, kā dievišķais spēks plūst caur visu dzīvo, un mums, šķietami, arī nedzīvo, nav jau tāda nedzīvā vispār.
Dzīve ciklos, sistēmās, posmos, un brīdī, kad paskaties uz to no malas, mani pārņem tik savāda sajūta. Man ļoti patika kā dabas ritums salīdzināts ar pilsētas ritmu. Tik nereāli reāla pasaule izveidojusies.

Datums : 16/03/29 10:20

Liene
Skatījos online, te ir links, ja kādam iepatikās.

http://vodlocker.com/xjdbk0b40xyu

Datums : 16/03/27 11:47        Lasīt vairāk ->