preloader
blog-image

Ko nozīmē Meditēt- Nemeditējot?

  •  1183    
  •  3    
  •  42    
  • Published : 5 mon. ago

 

Jau kādu laiku cilvēkiem stāstu šo stāstu,gribu padalīties arī ar Tevi :)

Dievs mūs visus mīl vienādi...un tomēr mēs katrs esam atšķirīgs un ļoti unikāls.

Tik daudzi cilvēki strādā vienādu darbu, spriež vienādi,izturas vienādi, dzīvo vienādi( šeit domāju- skola, darbs, veikals,tv un tt.) Kur Tu paliec kā individualitāte. Un te lūk, mans stāsts par meditāciju, jeb kā es to saucu- Aizmirsti visu,lai atcerētos sevi :)

Tu protams vari sēdēt lotuss pozā,meditēt un izmantot dažādas tehnikas lai satiktos ar sevi, un šis viss ir skaisti,jo pati to piekopju,taču gribas izstāstīt Tev vienkāršāku paņēmienu,kā satikt SEVI.

Patiesība ir tāda, ka Tev nav jābēg no sevis nedz meditācijā,ne darbā,ne domās.Brīdis kurā dvēsele ar Tevi runā ir ik katru mirkli, un šis mirklis vienmēr ir kopā ar Tevi.  Šis mirklis nav jāmeklē,un šis mirklis nevar arī izgaist. Tas ir esamības mirklis. Lai atrisinātu problēmas,kuras ir uzburtas ar psiholoģiskā prāta palīdzību,lai atrastu sev hobiju, lai atrastu harmonisku un patīkamu darbu, ir nepieciešams tikai ieklausīties sevī,uz mazu mirkli,Tu vari turpināt skriet,tīrīt,mazgāt,remontēt, dziedāt- klusējot,jeb izbaudot katru mirkli kurā Tu esi klātesošs.

Cilvēki bieži jautā citiem kāds ir mans dzīves uzdevums , kādēļ dvēsele ir nākusi pieredzēt? Atbide uz šo jautājumu ir pie Tevis, jo dvēsele arī ir pie Tevis.

Ne- meditācijas tehnikas ikdienai (īpaši domāts mammām,tētiem, un cilvēkiem,kas saka,ka meditācija ir domāta tiem,kam nav ko darīt :)

-          Mazgājot rokas- izbaudi silto ūdeni kas tek Tev plaukstās, sajūti ziepju smaržu

-          Ejot –izbaudi kā Tavi soļi skan,sajūti savu elpu un gaisu sev apkārt,sajūti kā vējš glāsta Tavus matus,un to kā ķermenis kustās,to kā Tava elpa notiek. ( Izbaudi to,ka viss notiek bez Tava prāta iejaukšanās)

-          Gatavojot maltīti izbaudi un koncentrē uzmanību uz katru lietu to dari,vēro,sasmaržo,izgaršo

 

Bērni jau to dara,tāpēc viņi labprātāk dod priekšroku meditācijai,kurā var ceļot domu lidojumā,tomēr mums pieaugušajiem ir vērtīgi sevi atcerēties.

Meditē- nemeditējot, jeb koncentrē uzmanību uz katru mirkli kas notiek.(Pamēģini 10 minūes dienā, es apsolu, domas pēc tam Tu varēsi atgūt,arī satraukties par problēmām varēsi turpinātJ )

Dod sev 10 minūtes laika un esi klātesošs un meditēt Tev iepatiksies :)

Meditācija,arī tad ja tā ir ar makšķeri rokās uz ezera,koncentrējot uzmanību uz lomu, vai sēdēšana lotusa pozā būs vienlīdz vērtīga, jo tā palīdz harmonizēt, nomierināt prātu un dziedināt...(par to vēlāk)

Izbaudi,jo katru mirkli esot šeit ar Sevi, Tu iemīlēsi sevi un ieraudzīsi cik skaists un interesants cilvēks esi  :)

Linda Vītoliņa


  I like it

Add your comment: