preloader
blog-image

Mīļo cilvēk- viss sākas ar Tevi :)

  •  1321    
  •  7    
  •  21    
  • Published : 5 mon. ago

Mīļo cilvēk- viss sākas ar Tevi :)

Šorīt pamodos ar domu,ka rīt veidosim diskusijas par labāku nākotni pie Intiņas Sērmukšos.

Aktīvi veicu pierakstus par visiem vēstijumiem, kas man ir nākuši,taču šorīt atkal atnāca teksts-
Mīļais cilvēk,viss sākas ar Tevi,un Tu nekad nezini, cik cilvēki Tev nāks līdzi.
Tad es jautāju, lai parāda piemēru, ko varu pastāstīt savādāk, kā garīgā ceļa meklējumus. Gribēju piemēru,kuru saprot visi. Kas ir tas,ar ko varētu sākt visi, lai virzītos uz labāku nākotni .
Tūliņ tapa skaidrs, ka ir jāveido saikne ar dabu, jo cilvēks arvien attālinās no dabas.

Šobrīd parunāsim tikai par atkritumiem..
Cik daudz atkritumus cilvēks izmet? Cik daudz pērk? Cik daudz neizmanto?
Vai Tev kādreiz ir gadījies izmest savas, vai bērna drēbes,kuras nekad neesi uzvilcis? Vai Tev kādreiz ir gadījies izmest iepakojumu,kas stāv leduskapī un tam jau sen beidzies derīguma termiņš?
Man ir- un daudz.
Tāpēc vienu dienu cēlos un apskatīju savu māju, iegāju vannas istabā un konstatēju, ka burciņas, pudelītes, un iepakojumi tur ir pārāk daudz. Es saskaitīju sešas zobupastas un vairākas losjonu pudeles, nemaz nerunājot par šampūniem un kondicionieriem. Iegāju virtuvē un sapratu ka arī tur visa ir par daudz, atvēru skapjus un sapratu, ka pusi no tā, neesmu izmantojusi un neizmantošu.
Tajā pašā dienā tapa ideja par zobupastu burciņā, kuru varu izmantot gan es gan bērni, tā ir organiska un ļoti lēta. Tā ietaupa vietu uz izlietnes un jauki smaržo. Katru reizi, kad tā beidzas, to varu ātri atkal pagatavot svaigu un pilnīgi noteikti zinu kādas sastāvdaļas izmantoju, lai tas būtu draudzīgs dabai un man. Turklāt, šobrīd nenopērku un neizmetu nevienu zobu pastas iepakojumu.

Padalīšos ar recepti- kokosriekstu eļļa,sodā, citrona sula, vai piparmērtra ēteriskā eļļa.
( Ja Tev interesē pastastīšu arī sīkāk)

Jūs teiktu...ahh tikai zobu pasta kāda jēga, taču man tas likās ļoti daudz :)
Vēlāk izauga idejas kā samazināt iepakojumus arī virtuvē, kas nozīmē ka rūpīgi sāku domāt, ko pirkšu, lai miskaste atkal nebūtu līdz malām pilna.
Es noteikti nedzīvoju bez atkritumiem, joprojām viņus ražoju, taču man patīk sajūta, ka ražoju tos mazāk. patīk ideja, ka tā nav tikai dabas saudzēšana, bet arī finansiāla ietaupīšana. patīk ideja, ka no liela bardaka pārbāztības māja top tīrāka un kārtīgāka, jo uz krēsliem vairs nemētājās liekie apģērba gabali,kuriem skapī nav vietas :)
Manā pilsētā ir iemīļots eko veikaliņš, ko domāju uzrunāšu arī par tēmu- iepakojumi. Ir ideja, ka ar vienu lielu mega iepakojumu palīdzību varētu apgādāt vairākas mājsaimniecības. Kā piemērs- griķi 50 kg iepakojums, un katrs ar savu trauciņu, maisiņu, vai kastīti iegādājas sev tik, cik nepieciešams, tādā veidā nemaksājot par iepakojumu, tikai par griķiem. ( Piemērs-Kad biju maza, bija tāda lieta kā izlejamais kvass)

Idejas nāk kā mājas,jo esmu sameklējusi pāris līdzīgi domājošos ārzemēs.

Mīļais cilvēk :) viss sākas no Tevis :)Tu esi šeit, lai atcerētos cilvēcību pret sevi un vietu, kurā atrodies .
Maza maza lietiņa neko Tev neatņems, taču iespējams iedos daudz otram:)

Lai Tev interesanti :)

Linda


  I like it

Add your comment: